#2015-12-17 09:13:46 

maurycy29

Użytkownik

Mam problem z jednym z dłużników. W żaden sposób nie mogę dojść z nim do porozumienia, choć proponowałem rozłożenie należności na raty, a nawet obniżenie wartości samego długu. Prowadzę niewielką hurtownię i nigdy wcześniej nie miałem problemu z egzekwowaniem należności. Od czego zacząć?
#2015-12-17 10:49:23 

Matka-Trojga

Użytkownik

Jeśli w żaden sposób nie możesz porozumieć się z dłużnikiem to najlepiej oddaj sprawę do sądu. Na początku, żeby mieć jakąś podkładkę możesz wysłać do dłużnika wezwanie do zapłaty. Jeśli nie wiesz w jaki sposób przygotować wezwanie do zapłaty, odwiedź jakąś stronę z gotowymi drukami, skontaktuj się ze swoim biurem rachunkowym, albo odwiedź jakiegoś prawnika, który ci z tym w wszystkim pomoże.
#2015-12-17 13:03:02 

eleventh

Użytkownik

Jak szczególnie nie zależy ci na odzyskaniu całości długu to po prostu go sprzedaj. Co prawda odzyskasz tylko część kasy, ale przynajmniej nie będziesz musiał pisać jakiś pism i łazić po sądach. Na stronie http://vindicat.pl/faq/gielda-dlugow/ znajdziesz dokładne informacje o tym jak to działa. Możesz też spróbować postraszyć faceta oficjalnymi pismami z wezwaniem do zapłaty.
#2015-12-17 14:47:57 

agnes997

Użytkownik

Na tych giełdach większość to jakieś małe długi od ludzi, którzy chyba w ogóle nie chcą ich spłacać. Nie wiem ile to kosztuje, ale na pewno nie odzyskasz w ten sposób całości długu. Są przecież inne techniki i sposoby na odzyskanie długu. Najlepiej próbuj się jakoś dogadać, a jak nie to ze sprawą idź do sądu.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015