#2016-02-10 01:37:21 

vlad_tepes

Użytkownik

Witam, na czym dokładnie polega współpraca z podmiotem jakim jest generalny wykonawca. Dokopałem się do informacji, ze zajmuje się on wszystkim od samego początku inwestycji, projektem, planami, nawet niekiedy finansowaniem. Jednak z drugiej strony dostaję inne informacje od przyjaciół. Więc jak to w skrócie wygląda?
#2016-02-10 02:47:39 

Mag.Dal.EnA

Użytkownik

W telegraficznym skrócie wygląda to tak, że generalni wykonawcy zajmują się wszystkim tak jak napisałeś. Czyli będą to pozwolenia, zezwolenia, projekty, plany, wszystko związane z BHP, finansowanie i wykonanie inwestycji przy współudziale podwykonawców, których on kontroluje i najmuje. O tyle korzystne rozwiązanie, że jest odpowiedzialny za wszystko co dzieje się na budowie, z terminami włącznie. Mam nadzieję że z grubsza rozjaśniłam temat, pozdrawiam.
#2016-02-10 05:29:16 

skoczek

Użytkownik

Podepnę się pod temat, ale z korzyścią dla twórcy – jak to jest z finansowaniem. Czy taki generalny wykonawca zaciąga kredyt na przykład w banku, aby udzielić kredytu mi? Czy też dysponuje własnymi środkami?
#2016-02-10 06:38:15 

shparagova

Użytkownik

Najwięksi dysponują własnymi środkami, mniejsi mogą się w taki sposób zabezpieczać bo prawo nic o tym nie mówi.
#2016-02-10 08:16:08 

vlad_tepes

Użytkownik

O takie informacje mi chodziło! Pięknie Ci dziękuję. Czy mogłabyś od razu pomóc w znalezieniu firmy która mogłaby zbudować magazyn w okolicach Poznania? A jednocześnie świadczyłaby właśnie wcześniej opisane usługi z zakresu generalnego wykonawstwa?
#2016-02-10 09:04:51 

shparagova

Użytkownik

Nie jestem encyklopedią, ani żadną wyrocznią w tym temacie, ale tak się szczęsliwie składa że sama jestem z Poznania :). Na naszym lokalnym rynku działa solidny Bartimex, który zgarnia ostatnio w zasadzie większość inwestycji.
#2016-02-10 10:30:03 

vlad_tepes

Użytkownik

No i jak tu nie uważać Ciebie za wyrocznię? Wielkie dzięki za pomoc, musimy się kiedyś spotkać w naszym mieście żebym mógł Ci podziękować.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015